Naše zvířata

Nejdříve u Marušky:

 

Sárynka je kobylka plemene minishetland, zakladatelka našeho stáda poníků. Ve třech letech byla dovezená z Holandska,  poté vystřídala mnoho majitelů –  až skončila u nás. Je vděčná,  pracovitá a skvělý parťák pro děti, s kterými se účastní i hobby závodů. Nejhorší její vlastností je „žravost“, to jde všechna poslušnost stranou a bříško jí pěkně roste.

Sárynka

Bob je valášek plemene minihorse, je nejmenší z našich poníků, měří v kohoutku kolem 70cm, mnoho psů je větší než on.  Bob je rychlý, obratný, baví ho skákání přes překážky a je největší kamarád s Beruškou.  Děti motivuje k soutěživosti, hravosti, pracovat s ním je radost.

Bob

Kříženec minishetlanda a minihorse, je největší z našich koníků, ale i tak měří pouze kolem 80cm. Její nejoblíbenější činností, hned po žraní je škrábání, hlazení a čistění, čím více rukou, tím lépe. Horší je to s pohybem, je trošku lenoch, ale jakmile jí stádo mizí, dokáže běžet jako na dostizích. Děti se u ní musí umět trochu prosadit, aby byla ochotná vykonat jejich povely, ale pokud se to podaří, ráda vyhoví.

Beruška

Charlotta je také kříženec minishetlanda a minihorse. Je nejmladší z našich poníků, ale ve stádě má postavení vůdčího koně. Je ještě trochu hříbě, vítá každou příležitost ke hraní nebo vymýšlení „konin“.  Ráda hraje fotbal nebo „trénuje na gymnastickém míči“. Zatím se sama učí, ale je to holka šikovná.

Charlottka

Naše kozí stádo v současné době tvoří tři dospělé kozy plemene hnědá krátkosrstá a dvě mladé kozičky. Nejstarší a zasloužilá matka Dina, její dcery Polly, Daisy a Minie a dcera od Polly  Hvězda (jména vymýšlí děti). Při pořizování koz byl můj prvotní záměr především mléčná užitkovost, prodáváme mléko formou prodeje ze dvora a pro rodinu vyrábím sýr, tvaroh, jogurt. V současné době již nechávám pít kůzlata co nejdéle a kozy jsou stejně jako koně domácí mazlíci. Na příměstských táborech si s nimi děti užijí spoustu legrace, na rozdíl od koní mají svou hlavu a při  soutěžích nejdou vždy tam, kam by měly.

Kozí stádo

Slouží u nás jako popelnice, sežerou syrovátku, všechny zbytky z kuchyně i ze zahrady.  Děti je rády pozorují, jak se rochní v blátě a ryjí hluboké díry ve svém výběhu.

Čuníci

Je samička zakrslého králíka, měla být zakladatelka králičího hopu v Popovicích, ale raději než skákání má škrábání za ušima a plný krmelec. Malí králíčci vždy zaručeně zabaví děti na táboře, jen jich bývá málo.):

Betynka

Není kocour, ale kočka, místo chytání myší se nejraději vyhřívá na sluníčku.

Macour

a teď u Pavly:

Vendelín je valášek shetlandského ponyho. Je to pozitivní extrovert, který nadšeně vítá vše nové. Je nadprůměrně kontaktní k lidem. Někdy je dokonce potřeba tuto jeho vášeň tlumit, protože dokáže být dotěrný. Při „aktivitách s využitím koní“ je ideálním trenažerem pro nácvik důslednosti a sebeprosazení. Venda má zkrátka proaktivní přístup k životu:).

Kdo by si přál svézt se ve vozíčku taženém koněm (sebe, dítě, babičku co nemůže chodit, dědečka co se koní bojí apod.), Venda vás spolehlivě sveze na své sulce.

Vendelín

Terezka je shetlandská klisna. Je velmi odlišná od Vendelínka. Je něžná a citlivá. Při kontaktu s člověkem se drží zpátky. Je ochotná nechat se ovládat i malým dítětem, sveze bezpečně i nejezdce. Ve skrytu duše je velmi mazaná a přesně ví, kdy jste za sebou špatně zavřeli branku nebo že právě spadlo z jabloně to nejsladší jablko.

Terezka

Tony je v první řadě veeeelkýýýý fešák:). Je to kůň, se kterým jsme se většinu věcí učili „ruku v ruce“. Jsme spolu víc než 14 let. Díky němu jsem pronikla do přirozené mezidruhové komunikace, něco zvládneme přeskočit, zakroužili jsme spolu po drezurním obdélníku, přežil mé pokusy o zapřahání (tahal klusáckou sulku). Bezpečně sloužil jako „těhotenský kůň“ a drandí na něm mrňousové. Pod vedením dospělého je Tony „jako beránek“. Svůj temperament uplatňuje hlavně při vyjížďkách. K lidem je otevřený a přátelský.

Tony

Pro naši rodinu je typické, že ochočujeme vše, co se mihne kolem. A tak jsou v našem týmu i slepice Bela, Hajda, Akvabela a Pomněnka (vymyslely děti, nedaly si poradit 🙂 ).

Slepice

A dost řečí…….:))

Share This