Kolik stojí kůň?

Často se nás lidé ptají, kolik by stálo mít takového roztomilého poníčka doma

Kůň je stádové zvíře, to znamená, že minimálně je potřeba mít poníky dva

Nuže, velmi, VELMI stručně:

K životu potřebuje dostatek prostoru, krmení, vody a přístřeší, denní ošetřování.

 

Náklady a povinnosti se tedy pomalu hromadí = přístřešek, výběh, ohrada, podestýlka, krmení, napájení (obzvláště v zimě „lahůdka“), hnojiště (nutno pravidelně odvážet), registrované hospodářství, označování zvířat, dodržování legislativních předpisů. Naši koně navíc potřebují pravidelný pohyb, pestrý denní program a všestranný výcvik. Majitel se nevyhne například platbám za elektriku, vodu, veterinární zákroky, výstroj, ošetření kopyt, odčervení a pojištění.

 

V našem případě se k tomu přičítají náklady na certifikaci nás i našich koní, na auto, přepravník, deky, návleky pro poníky na kopýtka atd. Pořizovací cena zvířete je ve světle následných nákladů většinou podřadná.

 

Většina nákladů se nekonečně opakuje, takové koňské perpetum mobile :).

 

Nám to ovšem i přesto všechno stojí za to!

Jak velká skupina k Vám na farmu může přijít?

Je to zcela individuální, záleží na vás, co očekáváte. Chodí k nám exkurze dětí ze školek i škol, když je dětí více, rozdělíme se na skupiny asi po 20 dětech, společně vyrábíme sýry, poznáváme různé druhy obilí, děti dojí kozy, mazlí zvířata. Případně může přijít menší skupina, postarat se o koně, jít s nimi na procházku do nedaleké obory nebo jen pomazlit koníky i kozičky.

Kontaktujte nás

 

4 + 14 =

Maruška +420 775 024 949

Pavla +420 608 476 325

Marie Navrátilová Popovice 130 664 61, Rajhrad

Pavla Marešová Sobotovice 89 664 67, Syrovice

Share This